fbpx
Поврзи се со нас

Технологија

Вредноста на биткоинот премина 13.000 долари

Објавено

на

PayPal објави дека ќе им овозможи на своите корисници да вршат трансакции во крипто-валути, што предизвика експресен скок на вредноста на биктоинот.

Плаќањата во крипто-валути ќе се вршат на Paypal со конверзија во национални валути, така што примателите ќе добијат вистински пари. Како што е најавено, корисниците ќе можат да вршат трансакции само со избрани криптовалути, вклучувајќи биткоин, етер, биткоин кеш и лајткоин.

Корисниците во Соединетите држави први ќе добијат пристап до оваа услуга, но нема да можат да купуваат производи и услуги во криптовалути до почетокот на 2021 година, а остатокот до средината на истата година.

Пазарот реагираше брзо на оваа вест, моменталната вредност на биткоинот изнесува 13.023 долари што е на највисоко ниво од јули 2019 година. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!