fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Викенд временска прогноза за Гостивар

Објавено

на

Денес до крајот на денот не очекува топло и стабилно време. За време на викендот ведро и сончево време, во споредба со минатиот викенд утринските температури ќе бидат во благ пораст и ќе се движат до 12 степени. Во сабота сончево и топло време со максимални температури кои ќе се движат од 18 до 27 степени. Во недела претежно сончево со појава на локална облачност со непроменети температури.

 

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!