Поврзи се со нас

Гостивар

Временска прогноза за деновите од новата седмица

Објавено

на

Времето денес ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен и југозападен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 5 до 19 степени.

Во вторник и среда ќе преовладува исто така сончево и топло време со мала до умерена облачност и ветер со умерен интензитет. Максималната дневна температура ќе достигне 19 степени.

Во четврток ќе настапи дестабилизација и заладување со пад на температурата од неколку степени. Ќе има услови за дожд и грмотевици. Облачно и врнежливо ќе биде и во петок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Parashikimi i motit për ditët e javës që vjen

Објавено

на

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa në vendet perëndimore herë pas here e fortë nga perëndimi dhe jugperëndimi. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej 5 deri në 19 gradë.

Të martën dhe të mërkurën do të mbizotërojë edhe mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të lehta deri mesatare dhe erë me intensitet mesatar. Temperatura maksimale ditore do të arrijë deri në 19 gradë.

Ditën e enjte do të ketë destabilizim dhe ftohje me rënie të temperaturës me disa gradë. Do të ketë kushte për reshje shiu dhe shtrëngata. Edhe ditën e premte do të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu.

Популарно изминативе 100 дена