Поврзи се со нас

Гостивар

Временска прогноза за новата работна недела

Објавено

на

Уште денес (понеделник) ќе може да уживаме во топло и сончево време. Од утре (вторник) настапува заладување и дестабилизација.

Според метеоролошките прогнози температурите денес во гостиварскиот регион ќе се движат од 14 до 28 степени. Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Од вторник до петок времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури ќе бидат во опаѓање. Максималната денавна ќе се движи околу 20 степени.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 30 секунди

Сообраќајна акција насочена кон мотоциклистите, во Гостивар 22 казни

Македонијапред 51 минута

Составот на новата влада ќе биде доставен во Собрание во вторник

Гостиварпред 2 часа

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Македонијапред 2 часа

МОН препорача скратени часови и проветрување на училниците поради жешкото време

Гостиварпред 2 часа

Метео аларм за нестабилно време со порој и грмежи во четврток и петок

Гостиварпред 4 часа

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 часа

Тешко повреден малолетен пешак во Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Продажбата на курбани во Гостивар дозволена само на Сточниот пазар во Фазанерија

Регионпред 6 часа

Поради топлотниот бран затворени училишта и градинки во Грција

Гостиварпред 4 часа

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 2 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 3 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Како да се реши сообраќајниот хаос во Гостивар? Гужви по улиците, паркира кој каде сака…

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Parashikimi i motit për javën e re të punës

Објавено

на

Edhe sot (e hënë) do të mund të t’a shijojmë motin e ngrohtë dhe me diell. Prej nesër (e martë) do të shfaqet ftohje dhe destabilizim.

Sipas parashikimeve meteorologjike temperaturat sot në rajonin e Gostivarit do të lëvizin nga 14 deri 28 gradë. Do të jetë mot me diell me vranësira lokale të vogla deri mesatare, do të fryjë erë e dobët deri mesatare kryesisht nga drejtimi perëndimor.

Prej të martës deri të premten moti do të jetë kryesisht me vranësira me reshje të përkohshme të shiut me intensitet të ndryshueshëm. Temperaturat ditore do të jenë në ulje. Temperatura maksimale ditore do të lëviz rreth 20 gradë.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена