Поврзи се со нас

Гостивар

Временска прогноза за новата работна недела

Објавено

на

Во текот на денешниот ден, ќе владее сончево време со мала локална облачност, која кон крајот на денот ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а температурата во гостиварскиот регион ќе достигне 14 степени.

Утре (вторник), според прогнозата на метеоролозите ќе настапи дестабилизација. Не‘ очекува претежно облачно време со врнежи од дожд, особено претпладне. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ќе престануваат. Температурата ќе опадне и максималната ќе биде 11 степени.

Од среда ќе почне затоплување и пораст на дневната температура, која ќе достигне до 20 степени. Ќе биде стабилно, без услови за врнежи. Овие временски прилики ќе се задржат до петок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 7 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена