Поврзи се со нас

Вести

Parashikimi i motit për javën e re të punës

Објавено

на

Rre dhe shi në parashikimin e meteorologëve për ditët e javës së re të punës. Moti sot (e hënë) do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura me rreshje të kohë pas kohshme të shiut që do të fillojnë në orët e pasdites në pjesët perëndimore. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëviz në interval nga 3 deri 11 gradë.

Të martën dhe të mërkurën do të mbizotërojë mot me vranësira me shi të përkohshëm lokal kryesisht në pjesët malore. Temperatura maksimale ditore do të mbërrijë 10 gradë. Të enjten parashikohet mot me rre, pa shi, përderisa të premten gjatë ditës do të jetë me rre, kurse në mbrëmje pritet shi. Ndryshime në temperaturë nuk do të ketë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 5 часа

Училиштата на регулиран пазар, струја за јавните здравствени установи преку ЕСМ продажба

Македонијапред 8 часа

Средба Бектеши-г.г.Стефан за кризата со струјата

Гостиварпред 9 часа

Гостивар: Закани, напади и приведувања поради долгови

Гостиварпред 10 часа

Во Гостивар недостигаат 25.156 учебници, МОН доцни, реагира Општина Гостивар

Гостиварпред 11 часа

Ноќеска во Гостивар приведен 33 годишник

Македонијапред 12 часа

Повеќе лекови на позитивната листа, бараат здруженија на пациенти

Гостиварпред 13 часа

Камион паднал во бездна и се запалил на патот Гостивар – Кичево, возачот тешко повреден

Гостиварпред 14 часа

Во Гостивар казнети 4 лица кои управувале електрични тротинети, контролите ќе продолжат

Вестипред 15 часа

Се‘ уште непознато кој ги дупна гасоводите Северен тек 1 и 2

Гостиварпред 15 часа

Нападната жена во гостиварско, две лица лишени од слобода

Македонијапред 16 часа

Левица ја поднесе иницијативата за референдум до ДИК

Вестипред 16 часа

Резултати од референдумот во Украина: 99%, 98%, 93%, 87%

Здравје и убавинапред 16 часа

„Вирус што го убива ракот“: Нова терапија дава ветувачки резултати во раната фаза на тестирањето

Гостиварпред 2 недели

Усмртено младо момче во Гостивар вечерва

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нов Авто сервис во Гостивар „Илија“ – Гарант профи услуги, за безбеден автомобил

Гостиварпред 2 недели

Приведени маж и жена во Присојница заради агресија кон вработен во училиште

Гостиварпред 5 дена

Ограбена џамијата во Присојница

Гостиварпред 1 недела

Голем концерт на Владо Глигоровски во Гостивар за јубилејни 30 години музичка кариера

Гостиварпред 7 дена

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Немаштијата ги тера луѓето на агресија, врие од семејно насилство во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Во недела во Стенче осветување на црквата Св. великомаченица Екатерина

Гостиварпред 5 дена

Инспекции по златарниците во Гостивар, Скопје, Тетово, Кичево – Одземени над 10 кг. злато

Гостиварпред 2 недели

Осветен новиот храм во Стенче: „Дом на молитва, парче небо на земјата“

Гостиварпред 5 дена

Се појави змија во двор на градинка во Гостивар, управата бара од институциите дополнителни проверки и мерки

Спортпред 2 недели

ФК Гостивар и Воска Спорт одиграа без победник, несакан инцидент на трибините

Гостиварпред 2 недели

Гостиварските пензионерки најдобри во шутирање пенали

Гостиварпред 7 дена

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 3 недели

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 1 месец

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 1 месец

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 3 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 4 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 4 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 4 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 4 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 5 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 5 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Гостивар

Временска прогноза за новата работна недела

Објавено

на

Облаци и дожд во прогнозата на метеоролозите за деновите од новата работна недела. Времето денес (понеделник) ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе започнат во пладневните часови во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи во интервал од 3 до 11 степени.

Во вторник и среда ќе владее променливо облачно време со повремен локален дожд претежно во планинските делови. Максималната дневна температура ќе достигне 10 степени. За четврток се прогнозира облачно време, без врнежи, додека во петок преку ден ќе биде облачно, а навечер се очекува дожд. Промени во температурата нема да има.

Популарно изминативе 100 дена