Поврзи се со нас

Гостивар

Временска прогноза за новата работна недела

Објавено

на

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено. Снег ќе провејува на повисоките планини. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи во интервал од -2 до 1 степен.

Од утре (вторник) следува период на умерено до значително облачно и студено време, со умерен до засилен северен ветер. Максималната дневна температура ќе достигне 2 степени. Таквите временски прилики ќе се задржат до петок, кога се очекува зголемување на облачноста, врнежи од дожд и пораст на температурата за неколку степени.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Гостиварпред 4 недели

Баба Нада со 90 години е најстар жител на Зубовце, денес пречека добри гости во домот

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Parashikimi i motit për javën e re të punës

Објавено

на

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe i ftohtë. Në malet e larta do të bjerë borë. Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga veriu. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej -2 deri në 1 gradë.

Nga dita e nesërme (e martë) pason një periudhë me mot mesatar deri dukshëm me vranësira dhe të ftohtë, me erë mesatare deri të fortë veriore. Temperatura maksimale ditore do të arrijë në 2 gradë. Kushtet e tilla të motit do të zgjasin deri të premten, kur pritet të ketë rritje të vranësirave, reshje shiu dhe rritje të temperaturës me disa gradë.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена