Поврзи се со нас

Гостивар

Временска прогноза за новата работна недела

Објавено

на

  • Shqip

Во деновите што следуваат, метеоролозите прогнозираат студено, суво време, со особено ниски утрински температури.

Денес (понеделник) ќе владее сончево време со мала до умерена облачност, а ќе дува умерен, на места и засилен ветер. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од -6 до 4 степени. Утре (вторник) ќе биде уште постудено, со утринска температура од -7 степени, додека дневната максимална ќе достигне 1 степен.

Во среда и четврток ќе се задржи суво и ладно време со ветер, додека во петок се очекуваат врежи од дожд.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Македонијапред 42 минути

Официјално: Второто полугодие ќе почне од 1 февруари

Македонијапред 2 часа

Да се одложи почетокот на второ полугодие-предлог на Кризниот штаб

Македонијапред 4 часа

Состанок на Главниот кризен штаб за почетокот на второто полугодие

Гостиварпред 7 часа

Гостивар со 6 нови + на корона и пријавен смртен случај

Македонијапред 8 часа

Ковачевски со новата Влада на прием кај Пендаровски

Гостиварпред 8 часа

Акција во Гостивар и Тетово: До 400 евра казни за пијани возачи

Гостиварпред 10 часа

Општина Гостивар објави оглас за финансирање на проекти

Македонијапред 10 часа

Ново поскапување на горивата

Македонијапред 12 часа

Четврта сезона на проектот „Ги запознаваме ретките болести“

Гостиварпред 13 часа

Во Бигорски почнува Богојавленското празнување, крстот на Водици ќе се положи во Радика

Македонијапред 14 часа

Избрана новата Влада

Гостиварпред 15 часа

Временска прогноза за новата работна недела

Македонијапред 1 ден

Во изминатото деноноќие регистрирани 1.348 нови случаи на коронавирус

Македонијапред 1 недела

Горивата од полноќ со поскапени цени

Македонијапред 1 недела

Силен земјотрес во Грција почувствуван во Македонија

Македонијапред 5 дена

Дали ќе се продолжи зимскиот распуст и по кој модел ќе почне второ полугодие?

Гостиварпред 2 недели

Бадникова поворка 2022, Гостивар ја продолжи традицијата за Бадник

Што, како, каде?!пред 2 недели

Кафе бар BABY BLUE во Гостивар блеснува во нов сјај – отворање утре!

Вестипред 5 дена

Вечерва е Православна Нова година (Стара Нова), утре се празнува Василица

Гостиварпред 1 недела

Да нема дупло плаќање на гробиштата во Гостивар, предлог на советникот Адеми

Гостиварпред 2 недели

ФОТО ВЕСТ: Гостивар, Бадник 2022 година

Што, како, каде?!пред 7 дена

Нова неделна акција на Монтенегро Маркети

Македонијапред 6 дена

Објавен огласот за помош за сметките за струја на лицата со ниски примања

Гостиварпред 2 недели

„Метафора на слободата“ на Реџепи – инспирација Кејот во Гостивар да стане уметничко катче

Гостиварпред 1 недела

Инспекции за сертификати и протоколи низ локали во Гостивар и Тетово

Гостиварпред 2 недели

Физичка пресметка на ски-терените на Бистра, две лица потешко повредени

Гостиварпред 2 недели

Бадникова поворка 2022, Гостивар ја продолжи традицијата за Бадник

Македонијапред 1 месец

Убавините на пештерата Шаркова Дупка во Маврово (Фото)

Локални избори 2021пред 3 месеци

Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

Спортпред 5 месеци

КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

Спортпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 8 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 8 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 8 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 9 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 11 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 12 месеци

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена