Поврзи се со нас

Гостивар

Временска прогноза за оваа работна недела

Од денеска па до крајот на работната недела ќе дојде до промена на временските услови, не очекува доста променливо и нестабилно време со врнежи од дожд

Утрово беа измерени 0, дневните температури ќе достигнат до 9 степени. Времето ќе биде магловито со услови за дожд. Истите временски прилики ќе се задржат и утре и во среда, во четврток се очекува разведрување и сончево време, но со минусни утрински температури. Температурите ќе се движат помеѓу 0 и 10 степени.

Во петок повторно ќе се врати маглата и облачното време

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!