Поврзи се со нас

Гостивар

Временска прогноза за последната недела од 2022-ра година

Објавено

на

Времето денес (понеделник) ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и релативно топло. Максималната дневна температура во гостиварскиот регион ќе достигне 13 степени. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. За утре (вторник) метеоролозите најавуваат сончево време и искачување на максималната температура до 15 степени.

Кон крајот на денот ќе настапи облачност. Сепак и во останатите денови од последната недела од 2022-ра година ќе се задржи стабилно и релативно топло време.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена