Поврзи се со нас

Вести

Parashikimi i motit për ditët e fundit të vitit 2021

Објавено

на

Në javën e re të punës, që sjell ditët e fundit të këtij viti, do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm me vranësira dhe temperatura në rritje.

Sot (e hënë) priten vranësira me reshje shiu. Do të fryjë erë mesatare, herë pas here më e fortë. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej 3 deri në 7 gradë.

Meteorologët parashikojnë mot të vranët për të martën dhe të mërkurën. Kushtet me shi do të jenë pasditen e së mërkurës. Temperatura maksimale ditore do të arrijë në 9 gradë.

Ditën e enjte do të mbizotërojë mot pjesërisht i vranët dhe me diell, ndërsa në ditën e fundit të vitit (e premte) pritet të ketë freski dhe ngrohje deri në 12 gradë.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 4 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 6 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Гостивар

Временска прогноза за последните денови од 2021-ва година

Објавено

на

Во новата работна недела, која ги носи и последните денови од оваа година, ќе преовладува променливо облачно време, а температурата ќе биде во пораст.

Денес (понеделник) не’ очекува облачно време со врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 3 до 7 степени.

За вторник и среда метеоролозите прогнозираат облачно време. Услови за дожд ќе има во среда попладне. Максималната дневна температура ќе достигне 9 степени.

Во четврток ќе владее делумно облачно време со сончеви периоди, додека во последниот ден од годината (петок) се очекува разведрување и затоплување до 12 степени

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена