Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Временска прогноза за првите работни денови во септември

Времето во регионот на Гостивар во прваата работна недела во септември ќе биде претежно сончево. На повисоките места во поширокиот гостиварски регион, се очекуваат посвежи температури.

Денес, понеделник беа измерени утрински температури од 105 степени, а дневната ќе достигне до максимум 30. Времето ќе биде претежно сончево, а денот ќе трае 12 часа и 25 минути.

Слични временски прилики не очекуваат и во останатите денови од вторник до петок. Метеоролозите не најавуваат значителни промени на времето. Температурата ќе се движи во интервал од 15 до 32 Целзиусови степени. Можни се периоди на кратки наоблачувања, но прогнозите одат во прилог на прилично сончеви денови.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!