fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Временска прогноза за работната недела

Објавено

на

Денеска е понеделник 16 октомври, 289-от ден во годината. Метеролозите за оваа работна недела прогнозираат променливо време со можни врнежи од дожд.

Утрово беа измерени 2 степени, во текот на денот максималната температура ќе се искачи до 15 степен. Времето ќе биде претежно сончево со услови за наблачување и врнежи од дожд.

Исти временски прилики ќе се задржат и утре, со нешто повисоки температури до 17 степен.

Од среда следува промена на временските прилики, метеролозите најавуваат облачно време со краткотрајни врнежи од дожд, кои ќе се задржат и во четврток. Температурите ќе се движат помеѓу 5 и 13 степени.

За петок се очекува да прекинат врнежите, ќе продолжи облачното време.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!