fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Временска прогноза за работнава недела

Објавено

на

Првата работна недела во оваа нова 2021 година ни носи време проследено со дожд, облаци и можни врнежи на снег кон крајот на неделата.

Денес во утринските часови минималната температурата достигна до -1 степен, а максималната во текот на денот ќе достигне до 8 степени. Ќе биде облачно, со услови за дожд со слаб ветер од  западен правец.

За утре, вторник метеролозите прогнозираат врнежите да престанат и ќе преовладува претежно облачно време со кратки сончеви периоди. Температурите ќе се движат од 4 до 12 степени.

Во среда и четврток влажните бранови ќе се засилат, по што се очекува обилни врнежи од дожд кои во петок, во утринските часови метеролозите прогнозираат да преминат во снег. Температурите ќе се движат од 0 до 8 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!