Поврзи се со нас

Гостивар

Врнежливо време и во наредните денови

Објавено

на

И во текот на новата работна недела ќе преовладува облачно и врнежливо време. За денес (понеделник) метеоролозите прогнозираат претежно облачно време, од пладневните часови од западните кон централните делови ќе се прошири повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од -1 до 9 степени.

Утре (вторник) не‘ очекува променливо облачно време со сончеви периоди особено попладне. Од преку ноќта и претпладне ќе има врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Максималната температура ќе достигне 12 степени.

Во среда ќе има нешто повеќе сонце и пораст на дневната температура до 15 степени. Сепак, ќе има и услови за врнежи од дожд. Во четврток времето ќе биде претежно облачно со услови за дожд, а во петок се очекува разведрување и затоплување.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ИСТРАЖУВАЧКА анкета

Следете нè и на Facebook

Вестипред 48 минути

Француските багети заштитени како наследство на УНЕСКО

Вестипред 2 часа

Православните празнуваат Воведение на Пресвета Богородица

Спортпред 15 часа

КК Гостивар не дозволи изненадување по вторпат, надигран Чаир 86-68

Македонијапред 15 часа

Чадиковски повторно избран за претседател на ЗНМ

Гостиварпред 18 часа

Во црквата „Свети Ахилиј Лариски“ во Требиште почнаа конзерваторски работи

Спортпред 19 часа

КК Гостивар против Чаир 2030 ќе се обиде да се врати на победите

Гостиварпред 20 часа

Во Гостивар се подготвува Акциски план за лицата со посебни потреби, формирана е работната група

Македонијапред 23 часа

Аплицирањето за студентски стипендии завршува во понеделник

Македонијапред 24 часа

ЗНМ избира нов претседател

Македонијапред 1 ден

Магла на Стража

Здравје и убавинапред 1 ден

Можни причини за главоболка наутро

Занимливостипред 2 дена

Најстариот ресторан во светот работи речиси 3 века, печката никогаш не се гасне

Гостиварпред 2 дена

Средба на УЈП со жени претприемачки во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Ниќифорово може да даде уште една потврда дека Македонија е библиска земја

Гостиварпред 2 недели

Приведен 20 годишник на патот Маврови Анови-Дебар, физички се пресметувал со брачен пар

Интервјупред 3 дена

ИНТЕРВЈУ со Митрополитот Тетовско – гостиварски г. Јосиф по повод 10 години епископски чин

Гостиварпред 1 недела

Шествековната црква во Леуново заштитена од ризик, жителите горди и благодарни

Гостиварпред 2 недели

Гостиварци со 3-то место на Младинското екипно првенство во шах

Гостиварпред 2 недели

Секој заслужува радост! Донаторска акција во Гостивар за децата од Дневен центар и ранливи семејства

Гостиварпред 2 недели

Фудбалерите и ФК Гостивар во хумана акција за помош на загрозени семејства

Гостиварпред 2 недели

Пет лица уапсени во Гостивар заради бесправна градба на објект

Спортпред 2 недели

КК Гостивар без проблеми против Струмица за „шест од шест“

Гостиварпред 3 дена

Ќе има ли новогодишно украсување на Гостивар?

Гостиварпред 1 недела

Нова фасада и прозорци во училиштето во Циглана

Вестипред 2 недели

Турски воздушни напади врз курдски позиции во Сирија и Ирак

Гостиварпред 1 недела

Гостиварци фатени со дрога во тетовско Камењане

Гостиварпред 2 недели

Гостивар граду мој, во срце те носам – Свеченост во чест на 18 Ноември

Спортпред 4 недели

Каланоски со два погодоци го одлучи победникот во локалното дерби ФК Гостивар – ФК Арсими Чегране (2-0)

Спортпред 1 месец

КК Гостивар го „спакува“ и Работнички 87-76

Македонијапред 2 месеци

Св. Кирил Лешочки – Прв светец од Тетовско-гостиварската епархија (Фото)

Спортпред 2 месеци

(Фотогалерија) Празник на кошарката во Скопје – МЗТ го пречека Партизан 74-92

Гостиварпред 2 месеци

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 3 месеци

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 4 месеци

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 4 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 4 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 5 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 6 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Mot me shi në ditët në vijim

Објавено

на

Mot me vranësira dhe shira do të mbizotërojë gjatë javës së re të punës. Për ditën e sotme (e hënë) meteorologët parashikojnë mot kryesisht të vranët, nga mesdita në vendet perëndimore deri në ato qendrore do të ketë reshje të kohëpaskohshme shiu, ndërsa në zonat malore borë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga juglindja. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej -1 deri në 9 gradë.

Nesër (e martë) na pret mot i ndryshueshëm me vranësira dhe mot me diell, sidomos pasdite. Gjatë natës dhe paradites do të ketë reshje shiu, ndërsa në malet më të larta do të ketë borë. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 12 gradë.

Ditën e mërkurë do të ketë pak më shumë diell dhe rritje të temperaturës ditore deri në 15 gradë. Megjithatë do të ketë kushte për reshje shiu. Ditën e enjte do të mbajë mot kryesisht i vranët me reshje shiu, ndërsa ditën e premte pritet ngrohje.

Популарно изминативе 100 дена