Поврзи се со нас

Бизнис

ВРСКА ЗА РАБОТА – Нова можност за компаниите и невработените од Полог!

Објавено

на

  Денеска 1 јуни, официјално стартува со работа новата онлајн платформа, специјализирана за огласи за вработување во полошки регион – Vrskazarabota.mk

  Модерна алатка која треба да им помогне на компаниите да ги пополнат работните позиции за својот бизнис, креирајќи го најдоброто решение и обезбедувајќи ги најсоодветните кандидати за работните места.

  Од друга страна, платформата нуди одлична можност за невработените кои бараат работа да имаат преглед на сите актуелни огласи за новоотворени работни позиции. Опцијата „Пополни за работа“ која е целосно бесплатна и наменета e токму за оние кои се во потрага по работа или пак промена на работното место со друго.

  „Работата со мас-медиуми го издвои проблемот со човечките ресурси како еден од најважните во нашето опкружување. Ниту еден бизнис не може да расте без работна сила, а веруваме и дека секој човек тежнее да најде работа која го исполнува и пристојно заработува.

  Токму од овие две причини произлезе идејата за Vrskazarabota.mk која има цел да ги спојува компаниите со барателите на работа, користејќи ги модерните технологии и интернетот.

  Платформата е лесно достапна и 90% е автоматизирана за таа намена. Секој барател или вработен кој сака да го промени работното место треба да ја пополни формата „Пополни за работа“ по што се креира ID налог кој се евидентира во системот на баратели. Компаниите или работодавачите кои имаат потреба од вработени при внесување оглас треба да ја пополнат формата „Објави оглас“. Kога ќе се вкрстат внесените параметри, соодветните баратели на работа добиваат известувања преку СМС, електронска пошта па и телефонски повик за крајно приоритетните огласи, дека е отворено ново работно место.

  Ја создадовме „Врска за работа“ за да заштеди време, енергија и стрес. Користејќи ја алатката може многу лесно да се решат проблемите околу човечките ресурси, кои се витален дел во остварување на бизнис целите, како и барателите на работа кои преку било кој паметен уред, со неколку клика лесно може да најдат работа.

  Се надеваме дека оваа „Врска за работа“ ќе придонесе за подобар развој на бизнисот и намалување на невработеност во нашиот регион“, вели Александар Николоски од M&M Media ДООЕЛ Гостивар, чија сопственост се и „Најпосетуваниот регионален е-медиум – Gostivarpress.mk“ и „Првиот агрегатор на спортски вести во земјава – Cornersport.mk“.

  Платформата првично е наменета да ги задоволи потребите во полошкиот регион. Веќе е активен „Промо период“  од 15 дена, во кој сите компании кои имаат потреба може да објават бесплатни и неограничен број на огласи.

  Сподели ја веста:
  Остави коментар

  Leave a Reply

  ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

  Дали користите PayPal?

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени огласи за вработување:

  Advertisement
  Гостиварпред 2 недели

  Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

  Гостиварпред 4 недели

  Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

  Спортпред 1 месец

  Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

  Спортпред 1 месец

  МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

  Спортпред 2 месеци

  Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

  Вестипред 2 месеци

  Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

  Спортпред 2 месеци

  КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

  Гостиварпред 2 месеци

  Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

  Гостиварпред 2 месеци

  Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

  Културапред 2 месеци

  Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

  Спортпред 3 месеци

  2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

  Гостиарскипред 3 месеци

  Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

  Гостиварпред 3 месеци

  Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

  Здравје и убавинапред 2 недели

  Внимателно во природа, заштитете се од крлежи, оси, стршлени…

  Гостиварпред 5 дена

  Градскиот стадион во Гостивар добива нов современ лик

  Гостиварпред 2 недели

  Угостителските објекти во Гостивар летово со 2 часа плус работно време

  Гостиварпред 1 недела

  Утре цел Гостивар и селата без струја неколку часа!

  Гостиварпред 1 недела

  Нов потфат на сопружниците Зендели од Гостивар, го искачија највисокиот врв во Иран

  Културапред 2 недели

  Гостиварски театар наскоро со две премиери: Уникатни во земјава и во регионот!

  Гостиварпред 1 недела

  Прекин на струјата утре во села и населби во Гостивар и Врапчиште

  Гостиварпред 2 недели

  Амбасадорот на Кина и Зам.Амбасадорот на Италија уживаа во убавините на НП Маврово

  Гостиварпред 2 недели

  Тешко повреден работник пренесен во гостиварската болница

  Гостиварпред 2 недели

  Трибина на СДСМ во Гостивар: Владата се грижи за стандардот на граѓаните, ВМРО одмага наместо да помага

  Гостиварпред 1 недела

  Благодарница за скијачот Виктор Петков од Општина Гостивар

  Гостиварпред 1 недела

  Наградени математичари на прием кај градоначалникот Таравари

  Гостиварпред 2 недели

  Пронајден мртов маж во приватен комплекс во Маврово

  Здравје и убавинапред 8 часа

  Пет неверојатни докази за тоа дека среќата е најдобар лек, кој ниедна таблета не може да го замени

  Македонијапред 9 часа

  Мицкоски бара Владата да го објави предлогот на својата веб страница

  Македонијапред 10 часа

  Ковачевски: Официјални ставови за францускиот предлог откако ќе ги помине сите филтри

  Гостиварпред 12 часа

  Физички напад во гостиварско Чегране

  Македонијапред 13 часа

  Повик за изградба и реконструкција на училишта од буџетот на МОН

  Гостиварпред 14 часа

  Над 350 настани и 14.000 посетители во YCC Гостивар, продолжена соработката со Општината

  Македонијапред 15 часа

  Нови 163 случаи на коронавирус, од кои 24 реинфекции

  Вестипред 15 часа

  До Владата стигна предлог од француското претседателство за деблокада на евроинтерграциите

  Гостиварпред 16 часа

  По кавга за сообраќај во Гостивар поднесени две пријави за напад

  Гостиварпред 16 часа

  Повисоки плати за вработените во Општина Гостивар и јавните претпријатија

  Македонијапред 17 часа

  Од денес пријавување кандидати за советници во Општина Тетово

  Гостиварпред 20 часа

  Приведен 56 годишен гостиварец

  Гостиварпред 20 часа

  Сенад Асани нов директор на ЈП „Паркинг и зеленило“ во Гостивар

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена