Поврзи се со нас

Гостивар

Вруток и Речане на листа за теренска вакцинација против ковид 19

Објавено

на

  Теренската вакцинација продолжува на 23 јули во 60 населени места. Вакцинацијата, како што соопшти Министерството за здравство, ќе се одвива во следниве населени места:

  Тетово – Шипковица, Вешала, Бродец, Лисец, Гајре, Бозовце

  Гостивар – Речане, Вруток

  Ресен – Дрмени, Г.Д.Перово, Лавци, Волкодери, Покрвеник, Шурленци, Прељубље, Крушје, Златари, Иабишта, Лева Река

  Штип – Козјак, Аргулица, Црвулево

  Свети Николе – Сарамзалино, Аџиматово

  Берово – Двориште

  Струга – Делогожда

  Ростуше

  Струмица – Банско, Баница

  Неготино – Дрен,Чифлик

  Пробиштип – Петршино

  Кочани – Нивичани

  Кичево – Грешница, Бачишта, Лешница, Речани

  Битола – Ореово, Паралово, Маково, Орле, Рапеш, Брник, Зович, Старавина, Будимирци, Градешница

  Охрид – Пештани, Трпејца, Љубаништа

  Македонски Брод – Г.Манастирец, Д.Манастирец, Сушица, Тополница

  Велес –  Д.Чичево, Г.Чичево, Подлес

  Скопје – Сандево, Кучевиште, Побожје

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement
  Advertisement
  Што, како, каде?!пред 1 час

  Монтенегро маркети со нова неделна акција со супер ниски цени

  Гостиварпред 3 часа

  Одлука за старт на постапка за концесионерство за Аква Парк во Гостивар

  Вестипред 3 часа

  Српски Телеком основа компанија во земјава

  Македонијапред 4 часа

  ССМ апелира да се реши статусот на околу 4700 наставници и стручни соработници

  Што, како, каде?!пред 4 часа

  Неверојатни цени само за вас! – Нов Ултра леток на Ултра маркети

  Гостиварпред 4 часа

  Бигорски ќе го одбележи Илинден со Света литургија и Молитва за татковината

  Што, како, каде?!пред 5 часа

  50 % попуст на сите прегледи во Систина Офталмологија Тетово и Гостивар

  Гостиварпред 6 часа

  Расте бројот: 74 нови случаи на коронавирус, 7 во Гостивар

  Гостиварпред 6 часа

  Нападнат фудбалер на улица во Гостивар

  Македонијапред 7 часа

  МТСП: Стечајните работници кои ги исполнуваат условите за надомест со новиот Закон да се пријават во АВРСМ

  Музикапред 8 часа

  DJ METTO, Superhiks, Dina Jashari и Stoned Hedge вечерва на The Park Festival во Гостивар

  Занимливостипред 9 часа

  Најскапата порција помфрит во светот чини 200 долари

  Вестипред 9 часа

  „Отворен Балкан“ – една економија, без царини, без задржувања на границите и со сто проценти слободна трговија

  Што, како, каде?!пред 1 недела

  Нова „неделна акција со супер ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

  Што, како, каде?!пред 2 недели

  МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ: Нова месечна акција со БОНУС поени (16.07.21 – 15.08.21)

  Гостиварпред 2 недели

  Почна официјалниот дел од Галичка свадба 2021, следете го преносот во живо

  Македонијапред 2 недели

  Изгласан Законот за изградба на автопатите Тетово – Гостивар, Струга – Ќафасан и Прилеп – Битола (ПВТ)

  Гостиварпред 2 недели

  Претреси и апсења на дилери на дрога во Гостивар

  Гостиварпред 2 недели

  Во Гостивар лишена од слобода девојка кај која е најден кокаин

  Македонијапред 2 недели

  Отворен привремениот граничен премин Стрезимир – Рестилица

  Гостиварпред 2 недели

  КОНКУРС за поезија од млади автори

  Гостиварпред 1 недела

  Mаж физички нападнал вработена во Службата за брза помош во Гостивар

  Гостиварпред 2 недели

  Приведен 18 годишник од гостиварско, се сомничи за обљуба на малолетна роднина

  Гостиварпред 2 недели

  Гостиварец ја малтретирал неподвижната сопруга и ја оставал без лекови и храна

  Гостиварпред 1 недела

  Гостиварската полиција одзеде 5 патнички моторни возила заради бучавост

  Еден ден со..пред 6 дена

  ЕДЕН ДЕН СО : Трајче Богданоски, професор по физичко и кондиционен тренер

  Спортпред 2 месеци

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 2 месеци

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 2 месеци

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 3 месеци

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 3 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 6 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 6 месеци

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 10 месеци

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Спортпред 10 месеци

  На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

  Гостиварпред 10 месеци

  ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

  Спортпред 12 месеци

  Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

  Гостиарскипред 1 година

  ГОСТИВАР МОРА ДА ДИШЕ! Протест бр.2 (фотогалерија)

  ФОТО ВЕСТпред 1 година

  Априлијада на Gostivarpress.mk (втор дел)

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!