Поврзи се со нас

Гостивар

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Објавено

на

Јулијана Златаноска ја понесе титулата Вешта жена на Гостивар за 2023-та година на општинското натпреварување кое се одржа вчеравечер. На манифестацијата оваа умешна и вредна гостиварка, вљубеничка во кулинарството, се претстави со трпеза „Жена посилна од камен, понежна од цвет“, која беше во знакот на силата и убавината на понежниот пол.

Ова е втора победа на општинско ниво на Вешта жена за Златаноска. Таа и лани освои прво место во Гостивар, а победи и на републичкото натпреварување со конкуренција на учеснички од цела Македонија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена