Поврзи се со нас

Спорт

Второ коло Суперлига: КК Гостивар го пречекува Феникс 2010

Објавено

на

Се игра второто коло од годинешната Суперлига во сезоната 2021/2022, во кое во Младост во Гостивар од 18 часот ќе се сретнат екипите на КК Гостивар и Феникс 2010.

После поразот во првото коло од екипата на Еуроникел, гостиварци доколку сакаат да останат во реална трка за првите 4 позиции кои водат во завршниот Плеј-оф, денес мора да ја совладаат екипата на Феникс 2010.

Феникс, дебитантот во Првата лига сезонава во среќен сплет на околности успеа да се најде во топ 6. Во неколку наврати низ регуларниот дел од првенството покажаа дека не се тим кој туку-така може може да се потцени, совладувајќи ги скоро сите „големи“ екипи во лигата. Од два одиграни меѓусебни натпревари со КК Гостивар резултатот е 1-1.

Натпреварот на интернет може да го следите ТУКА.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар по 9 години се врати во Првата македонска фудбалска лига

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена