fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Јавна пофалба и благодарност до сите наши сограѓани кои учествуваа во вчерашната акција за почист Гостивар (фото+видео)

Објавено

на

Средношколци, основци и вработени во општинската администрација се приклучија на акцијата за собирање отпад од јавни површини низ Гостивар како дел од проектот „Македонија без отпад-2016“. Се собираа отпадоци по кејот на Вардар и во градскиот парк. Акцијата која започна во сабота на пладне се реализира во соработка помеѓу Советот на млади и асоцијацијата „Ајде Македонијо”.

Акцијата за собирање отпад во Гостивар се реализира со поддршка на Швајцарската агенција за развој и соработка (СДЦ), преку проектот Цивика Мибилитас (Цивика Мобилитас).

Уште една јавна пофалба и благодарност до сите наши сограѓани кои учествуваа во вчерашната акција за почист Гостивар. Видни беа резултатите после добро одработената акција.

14550718_10210916856505901_1633916589_o

14536523_10210916855185868_496273259_o

14537004_10210916854625854_915005752_o

 

Видео:

 

 

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!