fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

За 3 секунди продадени 100.000 мобилни од 5G моделите на кинеската компанија HONOR

Објавено

на

Брзината на download/upload на HONOR моделите на 4G(лево) и 5G(десно)

Компанијата HONOR го продаде целиот прв контингент на HONOR V30 и HONOR V30 Pro паметни телефони за само три секунди, за време на онлајн продажба.

Компанијата ги објави двата модели, но не даде детален извештај кој модел е повеќе продаван. HONOR V30 и HONOR V30 Pro моментално се достапни само во Кина и уникатни се по нивниот Kirin 990 чипсет, кој поддржува 5G комуникација. Новата ера на 5G технологијата во Кина е исклучително популарна и таа е веќе земја со најмногу 5G корисници во светот – над 10 милиони.

HONOR V30 и HONOR V30 Pro имаат по пет камери – три во задниот дел и две во предниот дел. Примарната задна камера е од 40MPx со двоен OIS, ласер и фазен фокус, како и сензор Sony IMX600, кој е на V30 f / 1.8, додека на отворот V30 Pro f / 1.6. Втората камера е телефон со 8 MPx со 3х оптички зум и друг OIS систем. Третата камера прави уште една разлика помеѓу V30 и V30 Pro. Првиот има 8 MPx, ултра широк со конвенционален if / 2.4 сензор, додека вториот користи специјален сензор за бленда f / 2.2, резолуција од 12 MPx со специјална подготовка за снимање на видео.

Телефоните доаѓаат со 6 или 8 GB RAM меморија и 128 или 256 GB меморија. Исто така, постои разлика во чипсетот. HONOR V30 доаѓа со класичниот чипсет Кирин 990 изработен со 7 nm технологија и со модем Balong 5000 , додека HONOR V30 Pro доаѓа со напреден систем на изработка 7 nm + и модем, кој е интегриран во чипсет Kirin 990.

Други интересни карактеристики на телефонот се Kirin Gaming + 2.0, GPU Turbo 3.0, Magic UI 3.0.1 заснована на Android 10 оперативен систем, како и брзо полнење од 27 вати. Капацитетот на батеријата на Pro е 4.200 mAh, додека редовниот модел на батерија од 100 mAh е помал.

Цените на телефоните во Кина се 425 евра (6/128 GB) и 475 евра (8/256 GB) за HONOR V30, и 500 евра (8/128 GB) и 540 евра (8/256 GB) за HONOR V30 Pro.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!