Поврзи се со нас

Вести Гостивар

За еден месец до совршена линија со помош на краставици и домати

Објавено

на

  Летото е идеална можност да ги промените вашите лоши навики во исхраната. Свежата храна е на дофат на секое чоше, и ако не ја поправите вашата диета и линија сега, не очекувајте тоа да се случи во декември.

  Со диетата со краставици и домати, можете да го извајате телото и да изгледате како сакате. Диетата трае еден месец, а имајте на ум дека постојат здравствени стандарди за слабеење кои препорачуваат да не се губат повеќе од 10 кг месечно. Брзото слабеење може да доведе до разни заболувања. Пред да започнете со некоја диета, консултирајте се со вашиоt лекар, бидејќи единствено тој може да процени дали диетата е соодветна за вас.

  Оваа диета вклучува лесна храна која заситува и во исто време е корисна. Со оваа диета, вие не се ограничувате, туку преминувате кон подобар начин на исхрана.

  Погледнете како треба да се храните по денови:

  ден 1
  Појадок: 2 парчиња двопек со малку путер, 1 јаболко
  Ручек: чорба со краставица
  Ужина во 16 часот: 1 банана
  Вечера во 19 часот: салата од домати и краставици

  ден 2
  Појадок: мусли со кисело млеко (млеко до 2% масленост)
  Ручек: варени компири со малку сирење
  Ужина во 16 часот: 1 банана
  Вечера во 19 часот: салата од домати и краставици

  ден 3
  Појадок: 1 јаболко и 1 банана
  Ручек: супа од пилешко
  Ужина во 16 часот: неколку бадеми
  Вечера воза 19 часот: салата од домати и краставици

  ден 4
  Појадок: бадеми, 1 јаболко
  Ручек: чорба со краставица
  Ужина во 16 часот: 300 грама овошје по ваш избор
  Вечера во 19 часот: салата од краставици и домати

  ден 5
  Појадок: 350 грама овошна салата
  Ручек: варени компири со сирење
  Ужина во 16 часот: 1 јаболко
  Вечера во 19 часот: салата од краставици и домати

  Салатата со краставици и домати може малку да ја зачините со масло и сол, но доколку можете да ги исфрлите и тие зачини од нив би било идеално. Ако гладувате во одреден момент, пијте минерална вода или зелен чај до следниот оброк.

  Режимот на диетата е наменет од понеделник до петок во работната недела во рок од еден месец. За време на викендите можете да си ги дозволите сите искушенија што ви се забранети во работните денови, но во умерени количини.

  Остави коментар

  Leave a Reply

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Огласи за вработување:

  Advertisement
  Advertisement
  Гостиварпред 1 час

  За една недела во Гостивар 156 новозаразени со корона

  Македонијапред 3 часа

  Влез во Бугарија од четврток со задолжителен негативен ПЦР

  Вестипред 4 часа

  Православен празник Водокрст (Водопост)

  Македонијапред 13 часа

  Официјално: Второто полугодие ќе почне од 1 февруари

  Македонијапред 14 часа

  Да се одложи почетокот на второ полугодие-предлог на Кризниот штаб

  Македонијапред 17 часа

  Состанок на Главниот кризен штаб за почетокот на второто полугодие

  Гостиварпред 19 часа

  Гостивар со 6 нови + на корона и пријавен смртен случај

  Македонијапред 21 час

  Ковачевски со новата Влада на прием кај Пендаровски

  Гостиварпред 21 час

  Акција во Гостивар и Тетово: До 400 евра казни за пијани возачи

  Гостиварпред 22 часа

  Општина Гостивар објави оглас за финансирање на проекти

  Македонијапред 23 часа

  Ново поскапување на горивата

  Македонијапред 1 ден

  Четврта сезона на проектот „Ги запознаваме ретките болести“

  Гостиварпред 1 ден

  Во Бигорски почнува Богојавленското празнување, крстот на Водици ќе се положи во Радика

  Македонијапред 6 дена

  Дали ќе се продолжи зимскиот распуст и по кој модел ќе почне второ полугодие?

  Македонијапред 1 недела

  Горивата од полноќ со поскапени цени

  Македонијапред 1 недела

  Силен земјотрес во Грција почувствуван во Македонија

  Гостиварпред 2 недели

  Бадникова поворка 2022, Гостивар ја продолжи традицијата за Бадник

  Што, како, каде?!пред 2 недели

  Кафе бар BABY BLUE во Гостивар блеснува во нов сјај – отворање утре!

  Вестипред 5 дена

  Вечерва е Православна Нова година (Стара Нова), утре се празнува Василица

  Гостиварпред 1 недела

  Да нема дупло плаќање на гробиштата во Гостивар, предлог на советникот Адеми

  Гостиварпред 2 недели

  ФОТО ВЕСТ: Гостивар, Бадник 2022 година

  Што, како, каде?!пред 1 недела

  Нова неделна акција на Монтенегро Маркети

  Македонијапред 7 дена

  Објавен огласот за помош за сметките за струја на лицата со ниски примања

  Гостиварпред 2 недели

  „Метафора на слободата“ на Реџепи – инспирација Кејот во Гостивар да стане уметничко катче

  Гостиварпред 1 недела

  Инспекции за сертификати и протоколи низ локали во Гостивар и Тетово

  Гостиварпред 4 дена

  Гостивар: Приведени две девојки, го нарушиле јавниот ред и мир

  Гостиварпред 2 недели

  Бадникова поворка 2022, Гостивар ја продолжи традицијата за Бадник

  Македонијапред 1 месец

  Убавините на пештерата Шаркова Дупка во Маврово (Фото)

  Локални избори 2021пред 3 месеци

  Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

  Спортпред 5 месеци

  КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

  Спортпред 7 месеци

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 8 месеци

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 8 месеци

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 8 месеци

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 9 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 11 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 12 месеци

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена