fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

За една недела во Гостивар подигнати 70 погрешно паркирани возила

Објавено

на

Во период од една недела, колку што траат интензивните контроли во Гостивар насочени кон погрешното паркирање, откриени се седумдесетина вакви прекршоци.

„Најголемиот дел од возилата биле непрописно паркирани на улиците „Илинденска“ , „ЈНА“ и булеварот „Браќа Ѓиноски“, оставени на тротоари, крстосници, во зеленило. Прекршоците се санкционирани со соодветни поднесоци, а освен казната за погрешно паркирање, возачите се должни да платат и надоместок од 1.600 денари за да го подигнат своето возило од плацот на ЈП за паркизни и зеленило“, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Активностите заеднички ги спроведуваат полицијата и пајак службата на ЈП за паркинзи и зеленило. Целта е да се воспостават безбедносни услови и непречено движење за пешаците, како и за останатите учесници во сообраќајот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!