Поврзи се со нас

Спорт

За кошаркарите на Македонија нема друга опција освен победа против Италија

Објавено

на

  Македонската кошаркарска репрезентација денеска (13 часот) го игра третиот дуел на квалификацискиот турнир во Перм. Дуелот против Италија за селокторот Тодоров и неговите избраници е се или ништо, со пораз завршуваат сите надежи за пласман, додека со победа го продолжуваат сонот за Европското првенство 2022 година, до утре за кога е закажана пресметката со Естонија.

  Четирите порази од четири натпревари во квалификциите си го земаат својот данок, расплетот не зависи се од нашите кошаркари. Денешниот дуел па и победа против Италија нема да значат ништо доколку Русија не ја победи Естонија.

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!