fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

За љубителите на брзи и „бесни“ автомобили – Tuning Show Gostivar 2018

Објавено

на

Оваа сабота ќе биде празник за вљубениците во брзите автомобили. Гостивар повторно е домаќин на најлуксузните, оригинални и уникатни „ѕверови“ на тркала. Годинешното Tuning Show Gostivar 2018, на 28 јули, започнува во 16 часот, а локацијата на одржување е традиционално на просторот кај Ауто Мекларен.

Според најавите, учесниците ќе се натпреваруваат во повеќе категории, а ќе се изберат топ 5 автомобили, најдобар издувен звук во две категории, најдобар олдтајмер и најдобар tuning.

Настанот, секоја година привлекува се поголемо внимание. Љубителите на брзината и „бесните“ автомобили од Гостивар и пошироко го доживуваат како празник и можност да ги покажат перформансите на возилата. Посетителите пак уживаат во глетката, која освен добрите машини ја надополнуваат и убавите девојки, неизбежен дел од ваков вид на спектакл.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!