fbpx
Поврзи се со нас

Вести

За нас е шампион: Mozzart ги исплаќа сите кои играа дека Ѓоковиќ ќе го освои УС Опен

(комерцијална објава)

Објавено

на

Момент на невнимание ги натера организаторите на УС Опен сурово да го казнат најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ и да го дисквалификуваат од Грен слемот во Њујорк. Со тоа Ноле беше спречен да ги стигне Рафаел Надал и Роџер Федерер по бројот на Грен слем титули. Може да се зборува за теории на заговор, да се прашуваме дали иста одлука би била донесена и ако се работи за некој друг. Залудно би било да се троши енергија на такво нешто.

Поради тоа, обложувалницата Mozzart се потруди овој несреќен меч да го заборави, па така ќе ги исплати своите играчи кои типуваа дека Ѓоковиќ ќе биде шампион на УС Опен за 2020 година. Значи, не само што ќе го вратат влогот, туку ќе ја исплатат и полната квота како добитна.

Да потсетиме, прогнозата дека Ѓоковиќ ќе стигне и до 18-та Грен слем титула пред почетокот на турнирот беше 1,8. Тој беше на вистинскиот пат. Се загреваше со освојувањето на пехарот на Мастерсот во истиот град, па ги отпиша Дамир Џумхур, Кајл Едмунд, Јан-Ленард Штруф и настрана од тие, ќе паднеше и Пабло Карењо Бусто.

Само ако не паднеше судијата.

Тоа што не падна, е оптимизмот дека Ѓоковиќ, можеби веќе следната година ќе ги престигне Надал и Федерер, колку и да се трудат да му ја отежнат задачата. Па, кога е така, зошто да се нервираме? Кога треба да уживаме.

Со најдобриот тенис. Вашиот омилен тенисер. И вашата омилена обложувалница.

(комерцијална објава)

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!