Поврзи се со нас

Гостивар

За неколку часа во Гостивар казнети 11 пешаци

Објавено

на

Денеска од 8 до 12 часот, на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола на пешаци, како и колку тие ги почитуваат сообраќајните знаци, правила и прописи.

„При контролата биле изречени вкупно 28 мерки (Тетово-17 и Гостивар-11), најмногу за небезбедно преминување на улиците надвор од обележани пешачки премини.На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци и ќе бидат повикани на сообраќајни поуки.При контролата, исто така, откриени и санкционирани се и 14 други видови сообраќајни прекршоци.“, информира СВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Спортпред 4 недели

Барселона, Олимпијакос, Реал и Монако на завршниот Ф4 турнир во Евролигата

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена