fbpx
Поврзи се со нас

Рецепти

За совршен почеток на денот – Smoothie 

Објавено

на

Ова смути со боровница е дефиниција за совршен оброк. Го измислил нутриционистот Мајкл Расел, а претставува здрава доза на протеини (42g) кои ќе ви помогнат подолго време да останете сити придружени со микс од овошје, овес, ореви и чија семе.

Поради тоа што може да го понесете секаде со себе претставува лесен и добар оброк кога брзате.

Хранлива вредност:

536 калории
18g масти
59g јаглени хидрати
12g влакна
42g протеини

За да го подготвите ова вкусно смути потребно ви е: боровница (замрзната или свежа), банана, пола чаша јогурт, 2 лажици чија семки, 10 коцки мраз, малку цимет и мед по желба. Ставете ги сите состојки во блендер и измиксајте.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!