fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

За Велигден и Рамазан Бајрам да нема полициски час, предлага Комисијата за заразни болести

Објавено

на

Комисијата за заразни болести предлага полицискиот час од среда, 28 април да се скрати – да почнува од 21 часот навечер и да трае до 5 часот изутрината. На празниците Велигден и Рамазан Бајрам се предлага воопшто да нема полициски час. Во однос на работата на угостителските објекти, се предлага летните тераси да се отворат од среда.

Предлозите ги соопштија министерот и заменик министерот за здравство, Венко Филипче и Илир Хасани, кои воедно повикаа граѓаните да не се собираат, да бидат внимателни и одговорни.

Конечната одлука дали ќе се воведат ваквите мерки треба да ја донесе Владата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!