fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Забрана за движење на товарни возила на Стража и Маврово – Дебар

Објавено

на

Поради интензивни врнежи од снег, превентивно се воведува забрана за тешки товарни возила на планинскиот превој Стража, соопшти АМСМ. Од вчера во тек е забрана за тешки товарни возила и на патниот правец Маврово – Дебар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!