Поврзи се со нас

Гостивар

Забрана за камиони и шлепери на патот Гостивар-Маврово-Дебар

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози на места со остатоци од кашест снег на коловозот, информира Автомото Сујузот. Снег од ноќеска врне во северниот, западниот и југозападниот дел од државата.

Забрана за тешки товарни возила од 23.30 часот има на патниот правец Гостивар-Маврово-Дебар, а од 3.30 часот е воведена забрана на патниот правец Битола-Ресен преку планинскиот превој Ѓавато.

Забрана беше воведена и на превојот Стражан, но во 7.50 часот наутро беше укината.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!