Поврзи се со нас

Гостивар

Забрана за камиони и шлепери на патот Маврово-Дебар и Гостивар-Стража-Кичево

Поради интензивни врнежи од снег во 18.20 часот од превентивни причини се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и патен правец Гостивар-Стража-Кичево, информира Автомото Сојузот на Македонија.

Од АМСМ соопштија дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози и потсетија дека од 15 ноември важи законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!