Поврзи се со нас

Гостивар

Забрана за влез на товарни возила во Грција поради очекувано невреме

Според информациите од грчките погранични служби, од 05.00 часот на 05.01.2020 до 24.00 на 06.01.2020, се воведува забрана за влез за сите товарни моторни возила во Република Грција, и тоа на граничните премини „Богородица“, „Стар Дојран“ и „Меџитлија“, со можност за нејзино продолжување, пренесува МВР.

Причина за забраната е најавата за лоши временски услови во споменатиот период, со можност за невреме проследено со обилни врнежи на снег.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!