fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Забрани за движење по патиштата нема, се препорачува внимателно возење

Објавено

на

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, со остатоци од кашест снег на коловозот, врнежи од снег се бележат само на Маврово, соопшти Автомото Сојузот на Македонија. Забрани и промени во сообраќајниот режим утрово нема.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!