fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Зачестени сообраќајни контроли

Објавено

на

Низ улиците на Гостивар деновиве може да се забележат зачестени сообраќајни контроли од страна на МВР. На повеќе фрекфентни улици низ градот се вршат контроли и предупредувања на возачите да ги почитуваат сообраќајните правила. Се со цел да се воспостави ред во сообраќајот и намалат непотребните гужви.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!