fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Заев добитник на награда за човекови права, доделувањето во Германија е во тек

Објавено

на

Премиерот Зоран Заев е добитник на наградата за човекови права за 2020 година од страна на Фондацијата „Фридрих Еберт“, Германија. Моментално во Берлин тече церемонијата за доделување на наградата, која ја отвори германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас.

Заев во Берлин претходно се сретна со германскиот државен министер за Европа, Михаел Рот, кој утре ќе претседава со министерскиот состанок на ЕУ, каде што се очекува и одлука околу преговарачката рамка за Македонија, во ситуација кога Бугарија најави блокада.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!