fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Загина работник при поставување канализација во гостиварско Форино

Објавено

на

Возрасен маж од селото Вруток го загубил животот додека работел на поставување канализација во гостиварското село Форино, информираат од гостиварската полиција.

Од првичните информации од увидот што е во тек, се претпоставува дека 64-годишниот М.М. додека поставувал цевки за канализација, во еден момент врз него се урнало поголемо количество на земја и го затрупало. Починатиот со уште две лица бил ангажиран од неколку семејства да направат приклучок на селската канализација во Форино.

По завршувањето на увидот ќе бидат познати повеќе детали и причините кои довеле до трагичниот настан што се случи претпладнево во селото Форино.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!