fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Загрижувачка глетка: Се дрогираат во двор на училиште во Гостивар

Објавено

на

Дека болестите на зависност се проблем и одговорност на целото општество, докажува и оваа вознемирувачка глетка на двајца зависници, кои инјектираат дрога во задниот дел на дворот на основното училиште „Гоце Делчев“ во Гостивар. Уште повеќе загрижува фактот, што сето тоа се случува среде бел ден. Родителите алармираат на можните последици за децата и бараат поголемо ангажирање од надлежните институции за ваквите случаи да не се повторуваат.

Од полицијата информираа дека случајот им е познат, лицата кои злоупотребувале дрога во кругот на училиштето се идентификувани и против нив се преземаат соодветни мерки.

Училишната управа во насока на зачувување на безбедноста на учениците, побарала поголемо полициско присуство околу објектот. Училиштето планира да ангажира и двајца чувари, кои ќе контролираат во текот на денот и преку ноќ.

На почетокот на новата учебна година, токму за поголема безбедност на учениците и превенција на инциденти беше одржана средба меѓу претставници на полицијата и директорите на гостиварски училишта.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!