Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Заладување и дожд во текот на оваа работна недела во Гостивар

Месец јули продолжува со променливо и нестабилно време, врнежи и заладување.

Денес, понеделник сонцето изгреа во 5 часот и 14 минути, а ќе зајде во 20 часот и 10 минути. Ќе владее делумно сончево време со умерена облачност, која ќе се зголеми во попладневните часови, кога се очекува и појава на дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, а температурата ќе се движи од 13 до 25 степени.

За утре (вторник) се прогнозира поголема нестабилност и пад на температурата кој ќе биде од 11 до 21 степен. Се очекуваат пообилни врнежи и грмежи.

Во среда, четврток и петок времето ќе биде променливо облачно, со температури од 13 до 26 степени и умерен ветер од северозападен правец.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!