Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 09/02/2019 | 12:40

Запленета опрема за „Кено“ во угостителски објект во Добридол

Вчеравечер околу 21.45 часот од страна на полициски службеници извршена била контрола во угостителски објект во селото Добридол сопственост на 57 годишник, при што била пронајдена опрема за организирање игри на среќа “Кено“ за која сопственикот не поседувал документи, односно приредувал игри без лиценца, информира МВР.

Пронајдената опрема била фотодокументирана и одземена за понатамошна постапка. Полицијата најави дека по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Напишете коментар