fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Запленети два камиона со дрва на патот Гостивар-Кичево

Објавено

на

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во месноста „Плинара“, вчеравечер околу 22 часот, полициски службеници на Полициската станица Гостивар запреле две товарни возила „Ман“, со кочански и винички регистерски таблици, кои превезувале огревни дрва. Камионите ги управувале  40-годишниот И.Р. од Скопје и 61-годишниот М.А. од Виница.

Полицијата соопшти дека при преглед на возилата, полисицките службеници утврдиле дека повеќето од дрвата биле без потребниот печат на нив. Возилата биле времено одземени и предадени и на Шумска полиција за натамошна постапка.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 7 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!