fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Започна реконструкција на хируршкиот оддел во болницата во Гостивар

Објавено

на

Одделот за хирургија во гостиварската болница „Д-р Ферид Мурад“ ќе добие комплетно нов лик. Управата на установата информираше дека започнаа работите за целосна реконструкција на хирургија. Проектот се реализира од сопствениот буџет на болницата, а вредноста достигнува
околу 15.000.000 денари или 244.000 евра.
Додека се изведуваат работите, ова одделение ќе функционира со намален капацитет.
„Ги информираме пациентите дека за време на работниот период, до конечно спроведување на проектот, одделот за хирургија ќе работи со приближно 30% од капацитетот на медицинските услуги. Се надеваме на разбирање од пациентите.“, наведува болничката управа.
Од таму, најавуваат дека по завршувањето на овој проект, во 2020 година ќе реализираат и други капитални инвестиции.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!