Поврзи се со нас

Гостивар

Започна реконструкција на хируршкиот оддел во болницата во Гостивар

Одделот за хирургија во гостиварската болница „Д-р Ферид Мурад“ ќе добие комплетно нов лик. Управата на установата информираше дека започнаа работите за целосна реконструкција на хирургија. Проектот се реализира од сопствениот буџет на болницата, а вредноста достигнува
околу 15.000.000 денари или 244.000 евра.
Додека се изведуваат работите, ова одделение ќе функционира со намален капацитет.
„Ги информираме пациентите дека за време на работниот период, до конечно спроведување на проектот, одделот за хирургија ќе работи со приближно 30% од капацитетот на медицинските услуги. Се надеваме на разбирање од пациентите.“, наведува болничката управа.
Од таму, најавуваат дека по завршувањето на овој проект, во 2020 година ќе реализираат и други капитални инвестиции.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!