Поврзи се со нас

Спорт

Започнува нокаут фазата од Лигата на шампионите

Објавено

на

Додека фудбалсака Европа ја тресе скандалот со непочитување на финансискиот ферплеј од страна на Манчестер Сити и неговата драконска казна со неиграње две години во најпопуларните европски натпреварувања, вечерва продолжува фудбалската треска која ќе ги тресе арените ширум Европа.

Започнува нокаут фазата од Лигата на шампионите. Таа ни носи најмалку три дерби натпревари. Европскиот шампион Ливерпул игра со Атлетико Мадрид, ќе видиме судир меѓу Реал Мадрид и ранетиот Манчестер Сити, како и реприза на финалето во лигата на шампионите во 2012 година помеѓу Челси и баварскиот гигант Баерн. Не се за потценување и другите дуели ќе биде интересно да се следат. Се очекува голеада на Вествален каде Борусија го пречекува ПСЖ.

Вечерва:
Атлетико Мадрид – Либерпул и Борусија Дортмунд – ПСЖ во 21:00

Целосниот распоред:

19.02 (Среда) 21:00
Аталанта : Валенсиа
Тотенхем : Лајпциг

25.02 (Вторник) 21:00
Челзи : Баерн
Наполи : Барселона

26.02 (Среда) 21:00
Лион : Јувентус
Реал Мадрид : Манчестер Сити

Реваншите се играат на 10-ти, 11-ти Март и на 17-ти односно, 18-ти Март.

Остави коментар

Leave a Reply

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Занимливостипред 3 часа

Научници тврдат дека можат да го вратат изумрениот тасманиски тигар

Локални избори 2022пред 4 часа

Од полноќ почнува изборен молк

Локални избори 2022пред 6 часа

Шест избирачки места во Маврово Ростуше со помалку од десет гласачи

Гостиварпред 7 часа

Казнети гостиварци кои возеле мотори без кацига и без дозвола

Македонијапред 8 часа

Раководителите на институциите може да ја изгубат работата ако не штедат струја

Македонијапред 9 часа

Поскапува дизелот

Гостиварпред 10 часа

Се‘ е подготвено за прослава на големиот празник Преображение во Гостивар

Вестипред 10 часа

Јапонските власти ги поттикнуваат младите да пијат повеќе алкохол

Гостиварпред 11 часа

Несреќа во Гостивар, повредена малолетничка и 18 годишник

Вестипред 13 часа

Русија бележи пораст од 38 отсто на приходите од извозот на енергенси оваа година, се наведува во владин документ

Гостиварпред 13 часа

Апсење во Гостивар, пронајдени 34 пакувања хероин

Македонијапред 14 часа

Армијата одбележува 30 години постоење

Вестипред 15 часа

Портокалово ниво на опасност, денеска и утре тропски температури

Бизниспред 24 часа

Локални избори 2022пред 4 часа

Од полноќ почнува изборен молк

Што, како, каде?!пред 6 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Македонијапред 2 недели

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 1 недела

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Вестипред 2 недели

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Викенд временска прогноза

Вестипред 2 недели

Загина возач на магистралниот пат Кичево – Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Во Требиште нарушен јавниот ред и мир со физички напад врз две лица

Гостиварпред 2 недели

Охриѓанец измамен за 19.000 денари, пријавил во ПС Гостивар

Гостиварпред 3 дена

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 4 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена