Поврзи се со нас

Гостивар

Засилени контроли: 57 казни за брзи возачи во Гостивар

Објавено

на

Вчера (20 февруари) во периодот од 12 до 18 часот на територијата на СВР Тетово спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 184 возачи. Од нив, 127 на територија на Тетово, а 57 на територија на Гостивар.

Од овие 184  возачи, 59 возеле со брзина од над 50 километри на час над дозволеното, а дури 11 со над 70 километри на час над дозволеното.

„Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.“, потенцираат од полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 43 минути

(Фото) Еве што најде полицијата во ординацијата на надрилекарот во Врапчиште

Македонијапред 3 часа

Градежните фирми лани потрошиле 11,123 милијарди денари за градежни материјали и енергија

Спортпред 4 часа

Алкараз физички не издржа, Ѓоковиќ во финалето на Роланд Гарос

Гостиварпред 5 часа

Си товареле инвентар од обложувалница без да знае бизнис партнерот, приведени пет лица во Гостивар и еден во Тетово

Гостиварпред 6 часа

Од утре онлајн аплицирање за упис во средно

Гостиварпред 7 часа

Малолетник фатен со марихуана ноќеска на улица во Гостивар

Гостиварпред 8 часа

Државата има правни механизми за раскинување на концесиите за мали хидроцентрали во Маврово, порачува Еко свест

Гостиварпред 9 часа

Уапсен надрилекар во Врапчиште – Најдени апчиња, пари, медицински белешки во неговата лажна ординација

Гостиварпред 10 часа

Спортски игри за основците во Гостивар: Влечеа јаже, скокаа во вреќи, додаваа топка…

Гостиварпред 2 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Intensifikim i kontrolleve: 57 gjoba për vozitës të shpejtë në Gostivar

Објавено

на

Dje (20 shkurt) në periudhën prej orës 12 deri në ora 18 në territorin e SPB Tetovë është kryer aksion kontrolli i intensifikuar për sanksionimin e drejtuesve të mjeteve të cilët drejtojnë automjet me shpejtësi më të madhe se ajo e përcaktuar, ku janë sanksionuar 184 vozitës. Prej tyre, 127 në territorin e Tetovës, ndërsa 57 në territorin e Gostivarit.

Nga këto 184 drejtues mjetesh, 59 lëviznin me shpejtësi mbi 50 km në orë mbi kufirin e lejuar, madje 11 me mbi 70 km në orë mbi kufirin e lejuar.

“Aksionet e intensifikuar të kontrolleve në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, theksoi policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена