Поврзи се со нас

Гостивар

Заталкан куршум во Гостивар завршил во јавен објект

Вчера, во Секторот за внатрешни работи Тетово било пријавено дека во периодот од 21 часот на 7-ми до 8 часот и 30 минути на 8-ми октомври годинава заталкан куршум од огнено оружје оштетил прозорец на првиот кат и sид во ходникот од јавен објект на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, информира полицијата.

Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!