fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Затворен објект во гостиварско во кој се правела свадба со 120 гости

Објавено

на

МВР соопшти дека вчера (1 ноември) во 18.50 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во угостителски објект во селото Добридол, сопственост на 33 годишниот М.И. од ова село, била организирана свадбена веселба од М.И. на озраст од 55 години од селото Врапчиште, на која присуствувале околу 120 гости.

Полициски службеници во содејство со Државен пазарен инспекторат излегле на местото на настанот и објектот бил затворен, а ќе следат и  соодветни поднесоци. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!