fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Затворена пекарница во Гостивар, сопственикот приведен

Објавено

на

Утрово околу 10 часот полициски службеници од Полициска станица Гостивар, лишиле од слобода 48 годишник, сопственик на пекарница на ул.„Илинденска“ во Гостивар, постапувајќи по претходна пријава, според која на 5 маси во локалот седеле по тројца гости кои биле послужувани.

СВР соопшти дека сопственикот бил задржан во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава согласно член 206 од Кривичниот законик, а од страна на Државен пазарен инспекторат локалот бил пломбиран.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!