Поврзи се со нас

Гостивар

Затворени епидемиолошката служба и микробиологија во Гостивар, персоналот во домашна изолација

Дваесетина вработени во гостиварската Подрачна единица на Центарот за јавно здравје, се испратени во домашна изолација, откако нивни колега, медицински техничар добил позитивен резултат за коронавирус.

Епидемиолошката служба и микробиологија во Гостивар од вчера се затворени. Од сите вработени се земени брисеви за да се испита евентуално присуство на корона. Во меѓувреме им е наложено да останат во домашна изолација.

Gostivarpress.mk за случајот се обрати до Институтот за јавно здраве и Министерството за здравство, од каде очекуваме одговор кои мерки се преземени и како ќе се организира работата на службата, со оглед дека се наоѓаме во пандемија.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!