fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

За сега нема нови рестриктивни мерки

Објавено

на

На денешниот состанокот на Комисијата за заразни болести беше разгледана актуелната состојба со епидемиолошката слика во земјава по што Комисијата заклучи дека нема потреба од дополнитени рестрикции во земјата и не предложи нови мерки до Владата.

Тоа значи дека останува активна мерката полициски час од 22 часот навечер, до 5 часот следното утро.

Комисијата ќе заседава повторно на почетокот на наредна недела.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!