fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Завршија “49-тите Детски Рацинови средби” – за Гостивар две награди

Објавено

на

На повикот за учество на “49-тите Детски Рацинови средби” кој го објави gostivarpress.mk.  Во организиција на клубот на писатели ” Коста Солев – Рацин”, кои се одржаа во Велес. Активно учество имаа и гостиварските ученици. Комисијата на 49-тите Детски Рацинови средби ги објави резултатите од литературниот и ликовниот конкурс. Меѓу наградените се најдоа и две учеснички од Гостивар.

На ликовниот конкурс на тема: „ МОЈАТА ТАТКОВИНА “ ЛИКОВНИ ТВОРБИ категорија 8-9 одделение втората награда ја освои:

Констанца Билбиловска 9 одд
ООУ „Мустафа Кемал Ататурк“ Гостивар
Ментор – Елизабета Наумческа

Додека на литературниот конкурс на тема: „ МОЈАТА ТАТКОВИНА “ ЛИТЕРАТУРНИ ТВОРБИ категорија 8-9 одделение третата награда ја освои:

Елена Здравковска 8 одд
ООУ „ Мустафа Кемал Ататурк“Гостивар
Ментор – Виолета Танеска

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!